پیام قربان تا غدیر

 

 

 

 

 

 

پیام قربان تا غدیر این است که تا از قربان‌گاه منیت خویش نگذری، به اوج معرفت و جاودانگی نخواهی رسید.

پیام قربان تا غدیر این است که مبدأ همه‌ی تحولات، انسان و شخصیت انسان است و تا خود را نساخته‌ایم و متحول نکرده‌ایم، انتظار تحول در دیگر ابعاد جامعه، از جمله در علوم انسانی، توهمی بیش نخواهد بود.

پیام قربان تا غدیر این است که بدترین انحطاط و بزرگ‌ترین ستم بر خود و جامعه و مردم، عوام‌زدگی و عوام‌فریبی است.

پیام قربان تا غدیر این است که نکند دیگران در عمل به آموزه‌های اسلام و تشیّع بر ما مدعیان پیشی گیرند و تناقض در گفتار و رفتار، ما را به تظاهری ریاکارانه بکشاند.

پیام قربان تا غدیر این است که هیچ جامعه‌ای به درجه‌ی بندگی و عبودیت خدا نمی‌رسد مگر آن‌که گوینده و شنونده در فضایی آرام و آزاد و منطقی، زمینه‌ی نظری و عملی را برای شنیدن و سنجش سخن‌ها و در نهایت، گزینش بهترین‌ها فراهم آورند.

پیام قربان تا غدیر این است که به گفته‌ی آن عزیز سفرکرده «بهشت را به بها دهند و به بهانه نمی‌دهند» و ادعای بزرگ لزوماً پاداشی گران در پی نخواهد داشت.

پیام قربان تا غدیر این است که حق‌الناس و شخصیت و کرامت انسان را نمی‌توان و نباید به هیچ بهانه‌ای نادیده انگاشت و رفتار علی(ع) می‌گوید که اگر در گوشه‌ای از این سرزمین، قطره‌ی اشکی به زمین ریزد یا آهی از سینه‌ای بر آسمان رود، باید ترسید و بر خود لرزید که آن‌چه اثر می‌کند ناله‌ی مظلوم بی‌پناه است نه توپ و تانک و ناو و هواپیمای دشمن.

پیام قربان تا غدیر این است که امروز ما مدعیان تشیّع به‌شدت و بیش از هر زمان دیگر نیازمند اصلاح و بازنگری و آسیب‌شناسی در گفتار و رفتار خویش هستیم.

پیام قربان تا غدیر این است که هر جایگاه و قدرتی هرچند به‌ظاهر مستحکم، هرگاه پیوندی ژرف با آرمانی خدایی و مدارایی انسانی و گفتاری اندیشمندانه و رفتاری مهربانانه و خردمندانه نداشته باشد، دوام و استمراری نخواهد یافت و دیری نخواهد پایید که زوال خواهد یافت و صاحب خود را به‌صورت به زمین خواهد کوفت و مایه‌ی پند و عبرت دیگران خواهد ساخت.

پیام قربان تا غدیر این است که اگر حرفی برای گفتن و هنری برای عرضه و کاری برای انجام دادن نداری، با متهم کردن این و آن و تخریب دیگران و فرافکنی و غوغا و جنجال و لفاظی و توپ و تشر نخواهی توانست برای همیشه مردم را فریب دهی و نام نیک دیگران را از برابر دیده و اندیشه‌ی خلق پنهان سازی.

هفته ولایت بر شیعیان مبارک

/ 8 نظر / 18 بازدید
عباس خلیلی

زندگی‌تان به زیبایی گلستان ابراهیم و پاكی چشمه زمزم عید سعید قربان مبارک http://www.porojesara.ir

افزایش رنک گوگل و الکسا

افزایش پیج رنک گوگل | افزایش رنک الکسا | بازدید فوق العاده بالا | افزایش درصد سئوی وبلاگ شما با تبادل لینک با ما امکان پذیر است(پیج رنک ما 2 میباشد و تبادل لینک با ما 100% به افزایش رنک شما کمک میکند)

اگرازموهبت غیب گویی برخوردار باشیــــــــــــــم و برهمه رازها و دانش ها واقف باشیــــــــــم" واگرچنان ایمانی داشته باشیم که بتوانیم کوه ها را بجنبانیم: اما عشق نداشته باشیــــــــم ، هیچ نیستیـــــــــــــــــم هرچه می کنید"باعشق بکنید : [گل] LET ALL THAT YOU [گل]

سرونازشیراز

اگرازموهبت غیب گویی برخوردار باشیــــــــــــــم و برهمه رازها و دانش ها واقف باشیــــــــــم" واگرچنان ایمانی داشته باشیم که بتوانیم کوه ها را بجنبانیم: اما عشق نداشته باشیــــــــم ، هیچ نیستیـــــــــــــــــم هرچه می کنید"باعشق بکنید : [گل] LET ALL THAT YOU [گل]

علی

سلام همیشه صمیمی . بعد از مدتها سعادت حضور در جمع دوستانم رو پیدا کردم . دلتنگ لحظه های از دست رفته هستم . به دیدنم بیا چشم در راهم . تا ابد در همسایگیت خواهم ماند . تا همیشه ارادتمند ...علی

طاهره

صحرای عرفات درزیر قدمهایتان ،لباس احرام برتنتان وزیارت کعبه نصیبتان.